Anna Dobija Kierownik drużyny
Mirosław Woźnica Trener

Kamil Giel

16.04.2021

w pierwotnym terminie (18 kwietnia, 17:00) odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego

W 20 kolejce klasy A, lider - JUW-e Jaroszowice przegrał na własnym boisku z Leśnikiem Kobiór 0:2(0:1). W pierwszej połowie debiutanckiego gola dla Leśnika strzelił Grzegorz Seweryn, a w drugiej wynik ustalił lider klasyfikacji strzelców klasy A - Karol Jakubczyk.

Była to ósma wygrana z rzędu i czternasty mecz bez porażki Leśnika. Natomiast dla JUW-e druga porażka w sezonie i pierwsza u siebie oraz pierwszy raz w sezonie brak strzelonego gola w meczu. Do końca ligi jeszcze 10 kolejek, ale zapowiada się emocjonująca końcówka. Aktualnie na fotel lidera wskoczyła Studzionka, która ma 46 punktów, natomiast jeden mniej ma JUW-e i Leśnik. Z powodu gorszego bilansu w dwumeczu (u siebie porażka 1:4), Leśnik mimo równej ilości punktów, jest w tabeli za zespołem z Jaroszowic.

16.05.2021.(niedziela), 17:00 - Tychy, Sportowa 6

JUW-e Jaroszowice - Leśnik Kobiór 0:2(0:1)

0:1 - Grzegorz Seweryn, 23 min

0:2 - Karol Jakubczyk, 67 min

Sędziowali: Paweł Łukaszczyk (główny)

JUW-e: Szymon Kwiatkowski - Konrad Jakubczyk (70.Adrian Gąsior), Bartosz Hornik, Andrzej Cibor, Damian Czupryna, Mateusz Roszak, Jakub Krzczuk (63.Damian Nyga), Szymon Woźniak, Dawid Frąckowiak, Olaf Augustyniak, Adrian Szlosarek (66.Piotr Haśnik).

Rezerwowi: Jakub Bronkowski, Mateusz Banaś.

Trener: Dawid Frąckowiak.

Leśnik: Michał Woźnica - Mateusz Czechowski, Aleksander Skrobol, Radomir Kowalski, Błażej Kozyra - Dawid Jakubczyk, Adam Grolik (70.Marcin Myszor), Grzegorz Seweryn, Rafał Pasternak (75.Patryk Maiczek), Bartosz Kozyra (72.Adrian Chrobok) - Karol Jakubczyk (90+2.Rafał Ulman).

Rezerwowi: Bartosz Gogol, Rafał Sosnowski, Krzysztof Jaromin.

Trener: Mirosław Woźnica

Żółte kartki: Dawid Frąckowiak (82.) - Radomir Kowalski (32.), Grzegorz Seweryn (36.)

RELACJA Z FP JUW-e:

Lider "pobity" na własnym boisku

W niedzielne popołudnie "były lider" klasy A JUWe przegrało zasłużenie na własnym boisku z rewelacją wiosny Leśnikiem Kobiór 0-2. Pierwszy raz w tym sezonie JUWe nie było w stanie strzelić choćby jednego gola a dodatkowo piłkarskie szczęście było w tym dniu zdecydowanie po stronie Leśnika.

Już od początku meczu goście wykazywali większą aktywność do gry i determinacje na boisku. Rewelacyjnie przygotowani pod względem taktycznym goście grali głęboko cofnięci, wyprowadzając bardzo szybkie kontry. Agresywna gra bez piłki skutkowała odbiorem piłki i szybkim kontratakiem. Już w 4 minucie strzał napastnika boni Kwiatkowski, kolejne sytuacje i strzały mijają bramkę lub dobrze broni nasz bramkarz. W 20 minucie oddajemy pierwszy strzał na bramkę ale w sytuacji sam na sam Jakubczyk trafia w nogi bramkarza. W kolejnej akcji tracimy już gola. Brak asekuracji obrońców przy wybiciu piłki, pomocnik odwraca się w polu karnym i strzałem w długi róg bramki wyprowadza na prowadzenie Leśnika. W 32 minucie powinien być remis jednak po strzale Frąckowiaka piłka trafia w poprzeczkę i wychodzi w pole. Do przerwy 0-1 i goście są dużo lepsi na boisku.

Po przerwie JUWe zaczyna grać coraz lepiej i goście są coraz bardziej nastawieni na obronę wyniku. W 52 minucie po rzucie rożnym głową strzela Roszak i piłka odbija się od poprzeczki i wychodzi za bramkę. W 62 minucie po strzale Czupryny piłka trafia w polu karnym w rękę obrońcy jednak sędziowie nie decydują się na wskazanie jedenastki. W 67 minucie kolejna kontrowersyjna sytuacja. W sytuacji sam na sam jest Roszak, trafia jednak w nogi bramkarza a ofiarnie wybijający obrońca trafia w nogi kolegi z drużyny, wszyscy czekają na przerwanie akcji jednak przywilej korzyści i kontynuowanie szybkiej kontry skutkuje zdobyciem drugiego gola dla gości. Napastnik gości w sytuacji sam na sam strzela w długi róg bramki obok zaskoczonego Kwiatkowskiego.

JUWe szybko chce zdobyć kontaktowego gola jednak ofiarnie grający goście nie dopuszczają do stuprocentowych sytuacji. Próbujemy strzałami z dystansu jednak bramkarz gości w tym dniu jest bardzo dobrze dysponowany. W 82 minucie strzał Czupryny zmierzający w samo okienko zostaje wybroniony, w 86 minucie ponownie strzał Czupryny pomimo rykoszetu również broni bramkarz. Goście wyprowadzają kolejne kontry i mogą nawet podwyższyć wynik, jednak do końca meczu sytuacje już się nie zmienia i przegrywamy pierwszy mecz tej rundy. Spadamy na drugie miejsce w tabeli tracąc 1 punkt do Studzionki, natomiast Leśnik zrównał się z JUWe punktami przegrywając gorszym bilansem meczów bezpośrednich. A za tydzień kolejny poważny sprawdzian charakteru drużyny i mecz w Jankowicach ze Zniczem w sobotę o 17,00