Anna Dobija Kierownik drużyny
Mirosław Woźnica Trener

Kamil Giel

25.10.2020

W 12 kolejce klasy A, Siódemka Tychy przegrała z Leśnikiem Kobiór 3:4(2:3). Bramki dla Leśnika strzelili Dawid Jakubczyk, Karol Jakubczyk, Adrian Chrobok i Karol Machalica.

Mecz rozpoczął się kapitalnie dla Leśnika. W 15 minucie, po fantastycznym podaniu Karola Jakubczyka, jego brat Dawid pewnym strzałem pokonał bramkarza Siódemki. Gospodarze jednak szybko odpowiedzieli. 20 minuta, faul Adama Grolika w polu karnym i jedenastkę, szczęśliwie (bo od słupka), ale wykorzystał Paweł Lipski. Leśnik grał swoje i w kolejnej akcji wyszedł na prowadzenie. 23 minuta, Dawid Jakubczyk odwdzięczył się podaniem swojemu bratu, Karolowi, a ten wyszedł oko w oko z bramkarzem, minął go i trafił do pustej bramki. Wydawało się, że wynik 1:2 utrzyma się do przerwy, jednak gospodarze niespodziewanie doprowadzili do wyrównania. W 43 minucie centra w pole karne na długi słupek i Damian Tauliczek wślizgiem skierował piłkę do bramki. Teoretycznie była to "bramka do przerwy", ale co to określenie oznacza naprawdę pokazał Leśnik. Doliczony czas gry, centra z prawej strony Karola Jakubczyka i kapitan Leśnika - Adrian Chrobok, strzałem z kilku metrów zdobył bramkę.

Druga połowa to przewaga Leśnika. Dodatkowo, w 62 minucie zawodnik Siódemki - Adam Jedynak, został ukarany drugą żółtą kartką i musiał opuścić boisko. Kobiórzanie nie wykorzystali kilku stuprocentowych okazji i mogło się to zemścić. Jednak w końcu nadeszła 89 minuta. Wprowadzony w drugiej połowie Karol Machalica dostał piłkę od Piotra Szewczyka na połowie boiska i biegł sam na sam z bramkarzem - minął go i skierował piłkę do pustej bramki. Wydawało się, że jest to koniec tego meczu. Nic bardziej mylnego. Sędzia doliczył 8 minut i w 94 minucie Siódemka, a konkretnie doświadczony Paweł Myszor, zdobył kontaktową bramkę. Do końca było nerwowo, ale Kobiórzanie dowieźli zwycięstwo.

Brawo Leśnik!

25.10.2020.(niedziela), 15:00 - Tychy, Edukacji (Sztuczne boisko przy Stadionie Miejskim)

3:4 - Paweł Myszor, 90+4 min

Sędziowali: Jakub Borkowski (główny) oraz Michał Wowro i Sebastian Wawrzyniak (asystenci)

Siódemka: Tomasz Szkudło - Krzysztof Cituk, Kamil Golimowski, Damian Tauliczek (46.Łukasz Surlas), Adam Jedynak, Patryk Głowacki, Jakub Wrześniewski, Mateusz Małek, Paweł Myszor, Paweł Lipski (60.Maciej Ludwiczak), Dawid Śmigielski.

Rezerwowi: Łukasz Chochorowski, Aleksander Lipski, Paweł Biolik.

Trener: Aleksander Lipski.

Leśnik: Michał Woźnica - Mateusz Czechowski, Rafał Sosnowski (76.Patryk Maiczek), Marcin Myszor, Błażej Kozyra - Grzegorz Seweryn, Adam Grolik (46.Aleksander Skrobol), Karol Jakubczyk (90.Paweł Pasternak), Adrian Chrobok, Bartosz Gogol (62.Karol Machalica) - Dawid Jakubczyk (60.Piotr Szewczyk)