Edward Sitko Kierownik drużyny
Jacek Mikolasz Trener

Kamil Giel

03.10.2020

W 9 kolejce klasy A, Leśnik Kobiór zremisował na własnym boisku z Polonią Międzyrzecze 2:2. Dla Leśnika gole strzelili wchodzący z ławki rezerwowych - Patryk Maiczek i Piotr Szewczyk. Goście wyrównali w 87 minucie, a trzy z czterech goli w tym meczu, padły po rzutach rożnych,

W pierwszej połowie mecz nie był ciekawy. Leśnik miał przewagę, ale nie stworzył sobie stuprocentowych okazji, podobnie jak goście. Najbliżej zdobycia bramki był Rafał Białas - jego strzał z rzutu wolnego, z około 20 metrów, bramkarz Polonii sparował na poprzeczkę. Niespodziewanie, to Polonia zdobyła gola do szatni. Rzut rożny, strzał głową i gol. Na drugą połowę Międzyrzecze wyszło bronić wyniku i od pierwszej minuty było widać, że gra na czas. Na nasze szczęście Kobiórzanom udało się szybko wyrównać. Kopia akcji z 45 minuty - rzut rożny wykonany przez Karola Jakubczyka, strzał głową wprowadzonego w przerwie Patryka Maiczka (który nie należy do najwyższych zawodników) i gol. Po tej bramce Trener Leśnika postanowił wprowadzić kolejnego napastnika - Piotra Szewczyka. I kilka minut później Szewczyk zagrał na klepkę z Maiczkiem i zza pola karnego strzelił lewą nogą po ziemi. Piłka odbiła się od słupka i trafiła do bramki. Po tej bramce Leśnik się nie cofnął i chciał strzelać kolejne gole - najlepszą okazję miał Karol Machalica, który minął kilku rywali, ale jego strzał obronił bramkarz. Polonia również była bliska strzelenia gola - niespodziewany strzał z około 25 metrów zatrzymał się na poprzeczce Leśnika. Kiedy wydawało się, że Leśnik zdobędzie 3 punkty, w 87 minucie, Polonia miała rzut rożny. Centra, piłką minęła wszystkich zawodników, dostała podmuchu wiatru i wpadła do bramki. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Dla Polonii był to pierwszy punkt na wyjeździe. Leśnik pozostał na czwartym miejscu w tabeli, a gdyby wygrał byłby na trzecim (porażka Frydka w Jankowicach). Za tydzień szansa na kolejne punkty w Chełmie Śląskim.

03.10.2020.(sobota), 16:00 - Kobiór, Centralna 117

Leśnik Kobiór - Polonia Międzyrzecze 2:2(0:1)

0:1 - Marcin Tomala, 45+1 min

1:1 - Patryk Maiczek, 56 min

2:1 - Piotr Szewczyk, 76 min

2:2 - Arkadiusz Pawlik, 87 min

Sędziowali: Łukasz Gołębiowski (główny) oraz Michał Kołodziej i Mikołaj Kołodziej (asystenci) - Podokręg Żywiec.

Leśnik: Michał Woźnica - Maksymilian Kloc (60.Adam Grolik), Rafał Sosnowski (46.Mateusz Czechowski), Marcin Myszor (46.Aleksander Skrobol),Błażej Kozyra - Adrian Chrobok (58.Piotr Szewczyk), Grzegorz Seweryn, Rafał Białas, Karol Jakubczyk, Bartosz Gogol (70.Karol Machalica) - Dawid Jakubczyk (46.Patryk Maiczek).

Rezerwowi:Paweł Pasternak.

Trener: Mirosław Woźnica.

Polonia: Jacek Niewiadomski - Jacek Mikolasz, Bogdan Sitnik, Kamil Kamiński, Vitalii Miklosh, Krzysztof Pieczka, Jakub Cholewa, Jacek Rogalski (80.Paweł Sroka), Artur Deda, Arkadiusz Pawlik, Marcin Tomala (75.Kacper Malarek).

Rezerwowi: Dariusz Stalmach, Marek Dobry, Artur Bednorz.

Trener: Jacek Mikolasz.

Żółte kartki: Rafał Białas (72.niesp.zach.) - Vitalii Miklosh (60.faul), Paweł Sroka (80.faul), Kacper Malarek (90+2.faul)