Łukasz Zalewski Kierownik drużyny
Brak zawodników

Metalowiec

29.05.2016

Wczorajszy mecz w Rusocinie o Puchar Polski zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 2:1, przeciwnikiem była drużyna Sudety Moszczanka. Zespół z Moszczanki jako pierwszy strzelił bramkę i przez długi czas wygrywał z naszą drużyną. Po przerwie nasi zawodnicy wyszli z jeszcze większą chęcią zwycięstwa i udało im się strzelić decydujące bramki. Mimo wielu dogodnych sytuacji strzeliliśmy jedynie (albo aż) 2 bramki i Puchar powędrował do Łambinowic. W trakcie meczu mogliśmy liczyć na doping kibiców naszej drużyny, których przybyło wielu na to spotkanie. NIestety jeden kibic drużyny przeciwnej rzucił na boisko race świetlną i sędzia na 6 minut do końca meczu przerwał spotkanie i nakazał zawodnikom obu drużyn zejść do szatni. Po dłuższej przerwie i rozmowach kierowników obu drużyn z sędziami i kibicami udało się wznowić spotkanie, mimo że sędzia chciał zakończyć spotkanie ponieważ czuł się zagrożony :D Po wznowieniu meczu drużyna z Moszczanki naciskała aby zdobyć bramkę lecz nie mieli szans z naszą obroną. Zaraz po ostatnim gwizdku arbitra nasi zawodnicy wraz z kibicami rozpoczęli świętowanie na boisku.
Skład naszej drużyny:
1. Grzebieniak Szymon - 8. Łacny Łukasz, 11. Jarzynka Marek, 4. Całka Marcin (kapitan), 6. Kownacki Dawid, 9. Kutyła Bartłomiej (90' 16. Strombek Paweł), 17. Wańczyk Kamil (46' 18. Śmiały Krzysztof), 10. Sawicki Dariusz, 19. Rudyk Łukasz, 13. Drozd Sebastian, 2. Dańczyszyn Grzegorz
Do dyspozycji trenera byli również: 12. Kizyma Andrzej, 3. Zalewski Krzysztof, 5. Ziubryniewicz Dariusz
Bramki zdobyli (asysta):
0:1 - 30 min. Zawodnik Moszczanki
1:1 - 62 min. Sawicki Dariusz (rzut karny wywalczony przez Sebastiana Drozd)
2:1 - 83 min. Drozd Sebastian ( Kutyła Bartłomiej)
Po meczu zawodnicy zjedli kiełbaskę i napili się piwka na które zasłużyli i udaliśmy się w drogę powrotną kontynuować świętowanie na naszym stadionie. W momencie gdy dojechaliśmy na stadion nasi kibice już na nas czekali i przygotowali transparent z racami oraz przyśpiewki. Wielkie dzięki dla wszystkich kibiców za całokształt wczorajszego meczu.