Metalowiec Łambinowice - Błękitni Biskupów

Łukasz Zalewski Kierownik drużyny

Metalowiec

13.04.2016

Sobotnie spotkanie drużyny naszych seniorów z drużyną Błękitni Biskupów zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny 9:1. Początek spotkania nie zapowiadał takiego wyników ponieważ goście zawiesili wysoko poprzeczkę, zastosowali wysoki presing na naszej drużynie i jako pierwsi stworzyli sobie sytuację do strzelenia bramki, na nasze szczęście nasz bramkarz popisał się dobrymi paradami. Kilka bramek w tym spotkaniu były takie wspaniałe, że mogłyby konkurować z niektórymi bramkami w ekstraklasie.
Skład naszej drużyny:
1. Grzebieniak Szymon ( 60' 12. Kizyma Andrzej ) - 7. Wańczyk Kamil, 3. Jarzynka Marek, 4. Całka Marcin (kapitan), 8. Łacny Łukasz - 13. Drozd Sebastian, 14. Sawicki Dariusz, 9. Kutyła Bartłomiej, 16. Strombek Paweł - 17. Rudyk Łukasz ( 60' 5. Ziubryniewicz Dariusz), 11. Dańczyszyn Grzegorz
Bramki zdobyli (asysta):
1:0 - 10 min. Bramka samobójcza (po dośrodkowaniu Sebastiana Drozda)
2:0 - 13 min. Sawicki Dariusz
3:0 - 17 min. Sawicki Dariusz (rzut karny)
3:1 - 26 min. Bramka przeciwników
4:1 - 27 min. Drozd Sebastian (Łacny Łukasz)
5:1 - 32 min. Dańczyszyn Grzegorz (Strombek Paweł)
6:1 - 38 min. Kutyła Bartłomiej (Łacny Łukasz)
7:1 - 48 min, Drozd Sebastian (Sawicki Dariusz)
8:1 - 56 min. Dańczyszyn Grzegorz (Sawicki Dariusz)
9:1 - 85 min. Drozd Sebastian (Sawicki Dariusz)
Żółte kartki w spotkaniu zobaczyli Łacny Łukasz oraz Rudyk Łukasz. Warto wspomnieć, że nasz pomocnik Drozd Sebastian w drugim meczu z rzędu ustrzelił hattricka. Przed każdym meczem opowiadał o tym że strzeli 3 bramki w meczu i dość często kończyło się to tylko na gadce, lecz w dwóch ostatnich meczach udało mu się. Jedna z bramek była wspaniałej urody i myślę że śni mu się po nocach :) . W nowych korkach ten mecz rozegrał Kutyła Bartłomiej i on również strzelił bramkę taką że czapki z głów wszystkich spadły, na treningu zawodnicy śmiali się że buty będą mu same bramki strzelały i miejmy nadzieję że tak pozostanie do końca. Po tak wspaniałej bramce Bartek chciał zakończyć karierę piłkarską, lecz zarząd i koledzy z drużyny wybili mu ten pomyśl z głowy. Piękną bramkę strzelił również nasz najskuteczniejszy zawodnik Dańczyszyn Grzegorz, a pająki z bramki wygonił Sawicki Dariusz po swoim cudownym uderzeniu. Warto odnotować 2 wspaniałe asysty naszego lewego obrońcy Łacnego Łukasz, gdyby nie jego podania to nasi dwaj pomocnicy Sebastian oraz Bartłomiej nie mogliby cieszyć się ze swoich wspaniałych bramek. Ostatnie minuty spotkania musieliśmy grać w 10 z powodu kontuzji Strombka Pawła. Mamy nadzieję że szybko wyleczy uraz kolana i powróci do gry aby pomóc nam przy awansie do A klasy.