roster.substituted.change 70'

Brak zawodników

Rafał Pietrzak

19.03.2015

Baszta Przedecz przegrała na wyjeździe z Wartą Pyzdry 2:1. Bramkę dla gości zdobył Wiktor Zasada.

Spotkanie na szczycie konińskiej B-klasy cieszyło się dużym zainteresowaniem. Na mecz przybyła nawet ekipa telewizyjna z Wrześni. Na stronie http://wrzesnia.info.pl można obejrzeć galerię, a także relację video z tego spotkania. Lepiej w mecz weszli gospodarze, którzy już w 12 minucie objęli prowadzenia. Dośrodkowanie z rzutu wolnego z boku boiska wykorzystał Rafał Frontczak, w tej sytuacji piłkarze Baszty protestowali, że piłka nie przeszła całym obwodem linii bramkowej, jednak arbiter uznał, że było inaczej. Po paru minutach Warta mogła zdobyć drugą bramkę, jednak kapitalną interwencją w sytuacji sam na sam popisał się Krystian Karolak.
Z każdą chwilą coraz śmielej zaczęli poczynać sobie goście, i tak w 30 minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Wiktor Zasada czym doprowadził do wyrównania. Za moment w doskonałą okazję zmarnował Tomek Krawiecki, który przegrał pojedynek sam na sam z goalkeeperem Warty.

Od początku drugiej połowy zdecydowaną przewagę osiągnęli piłkarze Baszty, którzy raz po raz zagrażali bramce gospodarzy. W 55 minucie bardzo dobry strzał głową oddał Tomasz Krawiecki, jednak piłka zatrzymała się na słupku.
Kolejne strzały albo mijały bramkę Warty albo też dobrze interweniował Piotr Lepel. Gdy wydawało się, że w końcu musi paść bramka dla Baszty, niefortunnie w swoim polu karnym interweniował Dawid Wróblewski, który zagrał piłkę ręką. Marcin Koperski pewnym strzałem z 11 metra pokonał Krystiana Karolaka.
Po stracie bramki goście rzucili wszystkie siły do ataku, czym narażali się na groźne kontry. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, ale można odnieść wrażenie, że goście w tym meczu zasłużyli na co najmniej jeden punkt.
Baszta po 6 kolejnych zwycięstwach, tym razem musiała uznać wyższość rywala.

W niedzielę, 21 października Baszta Przedecz spotka się na wyjeździe z Górnikiem Wierzbinek. Spotkanie zaplanowane się na godzinę 13.

Warta Pyzdry - Baszta Przedecz 2:1

Baszta: Krystian Karolak - Dawid Wróblewski (70' Krzysztof Szczepaniak), Michał Drapiński, Tomasz Krawiecki, Łukasz Leśniewski - Patryk Barański, Piotr Krawiecki, Mariusz Dorabiała, Rafał Pietrzak - Karol Janicki (75' Adam Niewiarowski), Wiktor Zasada