roster.substituted.change 46'

Brak zawodników

admin

29.09.2014

Mecz seniorów był zapowiadany jako spotkanie na szczycie. Obie drużyny przystępowały do niego z kompletem sześciu punktów. Początek starcia to wzajemne badanie sil, jednak pierwszy cios zadali gospodarze. Zawodnik Górnika oddal niesygnalizowany strzał (być może było to dośrodkowanie?), który trafił w samo okienko naszej bramki. Jeszcze kilka minut Iskra nie potrafiła się otrząsnąć ze straty bramki, jednak z czasem zaczęliśmy grac i stwarzać sobie sytuacje, będąc do końca pierwszej polowy zespołem lepszym. Pierwszą okazję miał Bartosz Ogrodnik, który wymanewrował w polu karnym dwóch obrońców, jednak oddal niecelny strzał. Kilka minut później ten sam zawodnik najlepiej odnalazł się w zamieszaniu podbramkowym, jednak jego pierwszy strzał trafił w słupek, a drugi odbił przed siebie bramkarz miejscowych - niestety nie było nikogo, kto mógłby dobić tę "wyplutą" piłkę. W następnej akcji B. Ogrodnik pomknął lewym skrzydłem, wyłożył piłkę na piaty metr, tam przejął ją Konrad Niemiec, lecz jego strzał niechybnie zmierzający do bramki w ostatniej chwili zablokowali obrońcy. W samej końcówce swoja okazje miał jeszcze Górnik, kiedy to Iskra musiała ratować się wybiciem sprzed linii bramkowej. Do przerwy przegrywaliśmy więc 0:1, choć z samej gry zasługiwaliśmy co najmniej na remis.

Druga polowa to już inna "bajka" i można śmiało powiedzieć, ze nasza drużyna na nią nie wyszła. Brakowało nam wszystkiego, od pomysłu aż do chęci zdobycia gola wyrównującego. W tej połowie lepsza drużyna byli gospodarze, jednak gola na 2:0 strzelili dopiero w ostatniej minucie meczu, kiedy to Iskra próbowała zaatakować większą liczbą graczy.

Był to pierwszy przegrany mecz Iskry w tym sezonie. Kluczem do zwycięstwa powinno być wykorzystywanie swoich szans, czego nam w pierwszej połowie zabrakło. W drugiej połowie nie potrafiliśmy już na poważnie zagrozić bramce Górnika i to drużyna gospodarzy wywalczyła kolejnym komplet punktów. Nasza drużyna uda się teraz na kolejny wyjazd, by punktów szukać w Świebodzicach.