W OŻAROWICACH W PLECY.

Niestety Cyklon w meczu wyjazdowym nie podołał drużynie z Ożarowic przegrywając spotkanie 1:0. Co z tego że z przebiegu całego meczu goście byli drużyną która posiadała przewagę jak nie mogli udokumentować tego strzeleniem bramki. Od 42 min gospodarze grali w osłabieniu po bezpośredniej czerwonej kartce obrońcy Piasta to pierwsza połowa zakończyła się remisowo 0:0. I co by czego chcieć więcej wychodząc na drugą połowę. Przewaga zarysowywała się coraz większa i otwarcie wyniku miało być już kwestią czasu i co się dzieje, nieodpowiedzialne zachowanie Sebastiana Płaźińskiego który fauluje zawodnika Piasta, sędzia odgwizduje faul i zawodnikowi Cyklon pokazuję żółtą kartkę, a że jest to kartka druga to w konsekwencji kartka czerwona i zawodnik Cyklonu musiał opuścić boisko.  Takiego zachowania jak postąpił obrońca Cyklonu nie spotyka się na szczeblu JUNIORA. Gospodarze w 63 min co prawda było tam trochę przypadku ale zdołali umieścić piłkę w bramce i było 1:0. To był jedyny strzał w drugiej połowie jaki Piast oddał na naszą bramkę. Cyklon próbował zmienić niekorzystny wynik ale sytuacje marnowali wszyscy do słowie wszyscy. Drużyna Piasta Ożarowice pokazała gwiazdorom z Rogoźnika co znaczy grać ambitnie, bronić jeżdżąc na przysłowiowych dupach, nie odstawiając nogi.Gratulacje dla rywali którzy umiejętnościami ustępowali a mecz zdołali wygrać. Po kolejnym meczu zawodnik czy zawodnicy którzy zagrają poniżej naszych oczekiwań, zostaną opisani na stronie z imienia i nazwiska a nawet może  zaistnieć sytuacja że dla takiego zawodnika będzie to ostatni występ w barwach naszego Klubu. Jeżeli nie którzy zawodnicy mają tok myślenia że czy się stoi czy się leży to się kasa należy to jest w BŁĘDZIE.

W najbliższy wtorek mamy spotkanie z zawodnikami i mam nadzieje że Prezes wstrzyma się z decyzją i nie podziękuje jednemu a może dwu zawodnikom za grę w naszym klubie.. Oczywiście za wyniki drużyny odpowiedzialność bierze szkoleniowiec drużyny który nie może być pewnej posady w Klubie. Będzie musiał przedstawić jakiś plan naprawczy. Cyklon dwie kolejki pod rząd gra u siebie i to jest szansa dla szkoleniowca na odbudowę drużyny. Śmiało można powiedzieć że w drużynie jest kryzys i rolą trenera jest ustabilizowanie tej sytuacji, i przywrócenie drużyny do gry takiej jak zagraliśmy na Zagłębiu Sosnowiec, Siemianowiczanka, Wyzwolenie Chorzów a nawet Tęczą Błędów.

Cyklon z Ożarowicami zagrał w składzie: w bramce Arkadiusz Żerdziński.

Szymon Kraczyński, kpt Adrian Will, (Sebastian Płaziński 52 czerwona kartka) (Łukasz Nowak od 75  min  Wojciech Śmiłowski) Mateusz Miska, (Dawid Jaźwic od 46 min Krzysztof Sosinka) Mateusz  Fabisiak ( Karol Przybyłek od 61 min Nabil Boukarch) Wojciech Jaguś, Andrzej Wściubiak.

Zawodnicy rezerwowi: bramkarz Radosław Rotuski

Olivier Soboń, Robert Konopka , Damian Kościelny.

Zawody bardzo dobrze prowadziła trójka arbitrów z podokręgu Tychy. Sędzią głównym był Pan Łukasz Kruk a na liniach asystowali Pani Aleksandra Łapa i Pan Tomasz Sitko.

W następnej kolejce Cyklon podejmował będzie drużynę LKS Orzeł Nakło Sląskie.