TRZY WARIANTY ZAKOŃCZENIA SEZONU.

W dniu dzisiejszym odbyła się wideokonferencja z Prezesami Podokręgów Śląskiego ZPN, której tematem były rozgrywki prowadzone przez Śląski Związek Piłki Nożnej w sezonie piłkarskim 2019/2020. Na podstawie przeprowadzonych konsultacji z klubami Śląskiego ZPN i pozostałymi 15 Związkami Wojewódzkimi, postanowiono na tym etapie nie kończyć sezonu piłkarskiego, a obecny czas wykorzystać w celu wypracowania wspólnego stanowiska przez wszystkie Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej.

Rozpatrywano 3 warianty zakończenia rozgrywek:
1. Anulowanie rozgrywek
2. Zakończenie rozgrywek z awansami i spadkami
3. Zakończenie rozgrywek z awansami bez spadków

Po analizie przeprowadzonych konsultacji - Śląskie kluby przychylają się do wariantu nr 3. Śląski ZPN będzie rekomendował, powyższy wariant na spotkaniach z pozostałymi Związkami Wojewódzkimi. Ostateczna decyzja w sprawie sposobu zakończenia rozgrywek zostanie podjęta na podstawie uchwały PZPN, w której mają zostać wprowadzone rozwiązania dotyczące wszystkich Związków Wojewódzkich.