PRZEGRANA W RUDZIE ŚLĄSKIEJ.

W ostatnim meczu wyjazdowym w rundzie jesiennej Cyklon gościł w Rudzie Śląskiej. Zamiast gromu bramek zobaczyliśmy grom żółtych i czerwonych kartek. W sumie sędzia pokazał ich trzynaście. A wszystko zaczęło  się już w 14 min w której obrońca Cyklonu fauluje napastnika gospodarzy i sędzia dyktuje słusznie rzut karny. Jedenastkę broni Arkadiusz Żerdziński ale sędzia podejmuje decyzję o powtórzeniu jedenastki. Oczywiście są protesty zawodników Cyklonu. Sędzia kara żółtą kartą Bartosza Barchana. Po chwili kolejną jedenastkę ponownie broni golkiper Cyklonu ale przy bezpośredniej  dobitce innego zawodnika jest już bezradny ( 1:0 ), ale czy zawodnik nie był na spalony ?. Sędzia bramkę uznaje i oczywiście są kolejne protesty i sędzia daje drugą żółtą kartkę Barchanowi i oczywiście wyrzuca go z boiska i od 15 min goście grają w osłabieniu. Mimo gry w osłabieniu Cyklon atakował próbują doprowadzić do remisu ale w pierwszej połowie wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie goście próbują odrobić jedno bramkową stratę i przychodzi 73 min napastnik Cyklonu wpada na bramkarza Uranii i sędzia Andrzejowi Wściubiakowi pokazał czerwony kartonik, i dochodzi do przepychanki pomiędzy zawodnikami i tym razem czerwoną kartkę otrzymuje zawodnik Uranii i na boisku zrobiło się luźniej. Przyjezdni nie mając już nic do straceni rzucili się do ataku tym samym narażali się na kontrę i tak się stało jedną z kontry gospodarze wykorzystali strzelając w samej końcówce drugą bramkę wygrywając spotkanie 2:0.

Cyklon wystąpił w składzie; w bramce Arkadiusz Żerdziński.

Mateusz Gruszka, Michał Skórski ( Artur Jabłoński od 65 min Tomasz Mazur ) Emil Gimzia, Bartosz Barchan do 14 min druga żółta kartka ( czerwona )  kpt Andrzej Wściubiak do 73 min czerwna kartka, Marcin Szopa, Szymon Kraczyński, Oskar Krawczyk, Dawid Wilk.

Zawodnicy rezerwowi: bramkarz Jan Wróbel

Sebastian Matyjaszczyk, Paweł Puchała, Sebastian Stankiewicz.