DERBY DLA CYKLONU

W ostatniej kolejce Cyklon podejmował Górnika Wojkowice. Był to mecz który nie miał znaczenia jeżeli chodzi o tabele, ale było to spotkanie derbowe, wiemy że takie mecze mają swoją rangę i działo się naprawdę dużo, była walka, mnóstwo strzałów z jednej jak i z drugiej strony, rzuty karne a co najważniejsze aż dziesięć bramek.

W pierwszej połowie Cyklon już szybko bo już w 9 min bramkę strzelił Andrzej Wściubiak (1:0) Chwilę później w 14 min strzelec pierwszej bramki został sfaulowany w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny i sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość zamieniając go na bramkę (2:0). Ale wiedzieliśmy że to nie koniec Górnik miał Łukasza Stępnia który dostał prezent od naszego zawodnika i pięknym technicznym strzałem przelobował naszego bramkarza i w 33 min było (2:1). I na przerwę schodziliśmy z przewagą jednej bramki.

Druga połowa to już grad bramek, wymiana ciosów. I tak w 48 min do bramki gości trafia Adrian Kardaś (3:1).. Górnik odpowiada w 54 mi do bramki Cyklonu trafia Artur Nowak  (3:2). Cyklon nie pozostaje bez reakcji i 61 min potężnym uderzeniem popisuje się ponownie Adrian Kardaś i Cyklon powiększa przewagę (4:2). Ale to nie koniec meczu w 71 min w polu karny zostaje sfaulowany napastnik gości i sędzia wskazuje na wapno. Kto podchodzi do karnego, oczywiście Łukasz Stępień i jest już (4:3) . Dwie minuty później podajemy górnikowi rękę i strzelamy sobie bramkę samobójczą i jest już remis (4:4). A do końca meczu zostało jeszcze 20 min. Chwilę po stracie bramki w zamieszani pod bramką gości przytomnie zachował się Tech Abanda który trafił do bramki Górnika i Cyklon ponownie wyszedł na prowadzenie (5:4). Jeszcze nie zdążyliśmy się obejrzeć a Bartosz Zając pięknym strzałem głową strzela szóstą bramkę dla Cyklonu tym samym ustalają wynik meczu na 6:4. Licznie zgromadzeni kibice mogli być zadowoleni z gry obu drużyn.

Cyklon zagrał w składzie: w bramce Marcin Rybka

Sebastian Złocki, Szymon Kraczyński (Kamil Pysno od 45 min Krzysztof Sosinka) Dawid Rewers, (Leszek Płoszański od 45 min Michał Woźniak) Adrian Kardaś, Teche Abanda, (Daniel Nowak od 60 min Karol Przybyłek) (Mateusz Miska od 65 min Sebastian Standera) ( od 67 min Bartosz Zajac kontuzja Krzysztof Sosinka). Andrzej Wsciubiak kpt.

Szymon Kraczyński 1

Zawody prowadziła trójka arbitrów z podokręgu Bytom. Sędzią głównym był Pan Smaczny Sławomir. Na liniach asystowali Panowie Dariusz Schmidt i Tomasz Żmuda.