CO DALEJ Z ROZGRYWKAMI.

Cieszy fakt że organ który prowadzi rozgrywki w naszym przypadku podokręg Katowice dzwoni do przedstawicieli klubów w naszej grupie i zbiera sondaże co zrobić jeżeli rozgrywki nie zostaną przywrócone w pierwszych tygodniach maja. Propozycji jest sporo.

Jest też brane pod uwagę że rozgrywki jednak ruszą w pierwszych tygodniach maja i systemem grając sobota, środa jednak je dokończymy.

W przypadku gdyby jednak rozgrywek drugiej rundy nie można było by wznowić to tu jest kilka pomysłów jak to rozstrzygnąć.

- anulować pierwszą rundę i od nowego sezonu 2020/21 rozpocząć rozgrywki w takiej samej obsadzie drużyn które wystartowały w sezonie 2019/20.

- rozgrywki sezonu 2019/20 zakończyć po pierwszej rundzie. I w tym przypadku awansowała by drużyna Szczakowianki Jaworzno i nie było by żadnych spadków. Przy tym rozwiązaniu jedna drużyna awansuje do IV ligi a z klasy A podokręgu Katowice i Sosnowiec awansują cztery drużyny i nasza grupa będzie liczyła 21 drużyn. Jest duże prawdopodobieństwo że od nowego sezonu do naszej grupy może zostać dołączone jeszcze dwie drużyny Rozwój Katowice i Victoria Jaworzno czyli tych drużyn było by 23. Nie wiemy ile drużyn upadnie z wyższych lig a otrzyma licencję na grę w klasie okręgowej.

- jedna z propozycji jest tak aby rundę rewanżową rozpocząć od połowy sierpnia i przejść na system grania wiosna, jesień. Wydaje się że to była by najlepsza decyzja ale taką decyzje może podjąć tylko PZPN który musiał by zmienić cały system rozgrywek w całej Polsce od Ekstraklasy po C klasę. Obawiam się że nawet na wyższym szczeblu, cała Europa musiała by przejść na taki system Rosyjski. I tu nasuwa się pytanie co z meczami Pucharowymi które się rozpoczęły i nie zakończyły. Nasuwa się jeszcze jedno bardzo ważne pytanie, co z kontraktami które niektórym zawodnikom kończą się z dniem 30 czerwca. Co z kartami gry amatora w naszym przypadku które również kończą się 30 czerwca. Co z zawodnikami wypożyczonymi których umowy kończą się 30 czerwca. Czy można zmienić regulamin w czasie trwania rozgrywek. Czy klub może zawodnikowi przedłużyć grę o pół roku jeżeli podpisał kartę gry do końca czerwca lub umowę wypożyczenia do 30 czerwca, uważamy że nie.

Patrząc na tabele wszystkich grup klasy okręgowej gdzie nie które drużyny tracą do liderów 3 lub 4 punkty to jest jeden lub dwa mecze i ich pozbawia się możliwości walki o awans, to jaka to sprawiedliwość. Jeżeli nie będzie możliwości dokończenia rozgrywek anulujmy tą rundę i zacznijmy od nowa.