ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC WYGRAŁO BEZDYSKUSYJNIE.

W pierwszej kolejce o mistrzostwo klasy okręgowej Zagłębie Sosnowiec pokonało Cyklon 4:1. W pierwsze połowie miejscowi od 11 min objęli prowadzenia za sprawą trafienia głową Andrzeja Wściubiaka (1:0). Zawodnicy Cyklonu prowadzeniem długo się nie cieszyli bo już w 16 min również strzałem z głowy wyrównał Diuraś Patryk (1:1)/. Mimo iż w drużynie gości grało pięciu zawodników z najwyższe klasy rozgrywkowej to mecz był wyrównanym widowiskiem. W drugiej połowie do sześćdziesiątej min dotrzymywaliśmy tępa i gra była wyrównana, lecz z biegiem upływającego czasu zawodnicy Cyklonu tracił siły i przewaga gości rosła i w 68 min Vojkic Dejan dał prowadzenie drużynie Zagłębia,(2:1). W 76 min Alex Mfuutila strzelił bramkę i Zagłębie prowadziło już (1:3).Wynik meczu na 1;4 w 70 min ustalił Koniusz Michał. Cyklon przegrał spotkanie ale po bardzo dobrym meczu, jeżeli Zagłębie obrało taką politykę że w każdym meczu będzie grało 5 zawodników a ekstraklasy to żadna drużyna nie wygra. Tu apel do ŚZPN w Katowicach aby wprowadzić abo wnioskować PZPN aby ograniczyć np do dwu zawodników którzy mogą grać w niższe klasie rozgrywkowej. Jeżeli narzuca się drużyną IV ligowym że musi grać dwu młodzieżowców to czemu nie ograniczyć że w klasie np okręgowej może grać czy przebywać na boisku dwu zawodników z wyższej klasy rozgrywkowej. Nie wie czy się nie mylę ale regulamin mówi że w klasie okręgowej może na boisku przebywać tylko jeden zawodni z poza Unii Europejskiej. A w drużynie gości grało trzech obco krajowców i kto to wie czy są to zawodnicy z UE czy też z poza Unią.

Cyklon wystąpił w składzie:

W bramce Arkadiusz Żerdziński

Mateusz Gruszka, Krzysztof Sosinka, Szymon Kraczyśki, kpt Łukasz Nowak

Mateusz Miska, Dariusz Janik, (Karol Przybyłe od 46 min Maciej Danecki) (Patryk Matwiejczu od 70 min Sebastian Złocki)(Sebastian Płaziński od 78 min Teche Alboleda )  Andrzej Wściubiak.

Zawodni rezerwowy bramkarz Andrzej Płoskonka.

Bramkę strzelił:

Andrzej Wściubiak ( 11 min)

Zawdy prowadziła trójka arbitrów z podokręgu Sosnowiec. Sędzią główny był Pan Bartosz Brodowsk. Na liniach asystowali Pani Angelika Gębka i Pan Tomasz Faracik.