RUNDĘ JESIENNĄ 2016 PODSUMOWAŁ PREZES KLUBU.

W dniu 12 grudnia na roboczym zebraniu Zarządu KS Cyklon Rogoźnik Prezes klubu Pan Roman Mitas podziękował Członkom Zarządu za współpracę i podsumował rundę jesienną 2016 r.

Prezes

Na pewno jestem zadowolony z miejsca jakie drużyna seniorów zajęła na półmetku rozgrywek. Dwadzieścia dwa punkty i siódme miejsce daje pewien spokój który pozwoli spokojnie przygotować się do rundy wiosennej,rewanżowej. Z pewnością zdobyte punkty nie zapewniają nam utrzymania i wiosną nikt nam nie dopisze punktów za darmo będzie trzeba je wydrzeć innym drużynom aby nie doprowadzić do takiej sytuacji jak w ubiegłym sezonie, w którym do końca nie było wiadomo czy utrzymaliśmy się czy też nie. Jeżeli chodzi o samą grę drużyny to tu mogę być zadowolony z gry w defensywie, drużyna straciła naprawdę mało bramek. Gra w środku pola również wygląda całkiem przyzwoicie, aczkolwiek mogło być lepiej. Najwięcej rozczarowała mnie formacja ofensywna w której przede wszystkim zawodziła skuteczność. W minionej rundzie jakby za strzały w poprzeczkę lub w słupek dawano punkty to bylibyśmy bez wątpienia w czołówce tabeli.

Czy na rundę wiosenną przewidziane są wzmocnienia ?.

Prezes

Nie ukrywam że prowadzone są rozmowy z nowymi  zawodnikami przede wszystkim linii ataku ale zdajemy sobie sprawę że w zimowe oczku transferowym trudno jest pozyskać zawodników.

Czy ktoś opuszcza klub ?.

Na dzień dzisiejszy wszystko wskazuje na to że klub opuści bramkarz Grzegorz Sokołowski po za tym nikt nie zgłaszał że chciałby odejść.

Jak Pan jako Prezes Klubu ocenia pracę szkoleniowca drużyny seniorów ?.

Prezes

Z trenerem Damianem Kościelnym współpracujemy dopiero od okresu przygotowawczego i w okresie rundy zasadniczej. Relacje nasze polegają na zasadzie pracodawca a pracownik. Przed rozpoczęciem rozgrywek jasno założyliśmy cel jakim było zakończenie rundy jesiennej w środkowej części tabeli co w pełni zostało osiągnięte. Do pracy szkoleniowej jaki taktyki czy ustalania składu w meczach ligowych trener ma wolną rękę. Za frekwencję na treningach oraz za wyniki i atmosferę w szatni drużyny odpowiada trener. My ze swojej strony staramy się zapewnić szkoleniowcowi dobre warunki do prowadzenia zajęć,stabilność pomiędzy Zarządem a zawodnikami, i sprostać jego oczekiwań jeżeli chodzi o pozyskiwanie zawodników do drużyny. Pod sumując, pracę trenera oceniam dobrze aczkolwiek czeka nas runda rewanżowa i chciałbym po rozgrywkach powiedzieć że bardzo zadowolony jestem z pracy trenera.

Rozumiem że trener pracuje dalej ?.

Tak.

Jaki cel przed drużyną, chodzi o rundę wiosenną ?.

Prezes.

Nie rozmawialiśmy jeszcze jaki określimy sobie cel w rundzie rewanżowej. Koncentrujemy się na tym aby drużynę wzmocnić, zagramy dwa trzy sparingi, zobaczymy jak drużyna jest przygotowana a przede wszystkim czekamy na rozpatrzenie naszego wniosku o dotacje z Urzędu Gminy Bobrowniki z dziedziny sportu. Jeżeli to wszystkie elementy złożą się w jedną całość nałożymy sobie oraz szkoleniowcowi cel na rundę wiosenną.

Kiedy i gdzie drużyna będzie przygotowywać się w okresie zimowym ?.

V-ce Prezes Krzysztof Sączewski.

Seniorzy wznowią treningi w ostatnim tygodniu stycznia, czekamy na decyzję trenera. Podczas okresu zimowego prowadzenie zajęć zaplanowano na sali gimnastycznej i boisku wielofunkcyjnym w Zespole Szkół w Rogoźniku i jeżeli warunki pozwolą to na Orliku w Sączowie i w okresie późniejszym pod koniec lutego planujemy na naszym obiekcie sportowym. Mamy dograne sześć meczy kontrolnych, prawie wszystkie rozegrane będą na wyjazdach, ponieważ nie mamy boiska ze sztuczną nawierzchnią aby taki sparing w tym okresie można by rozegrać. Planujemy zgłosić drużynę do halowego turnieju który co roku organizuje Sosnowiecki podokręg.

Takie najważniejsze tematy poruszane były na zebraniu. Pytania kierowane do Zarządu od fanów którzy mimo zakończenia rundy jesiennej dzwonią lub dopytują się na ulicy. Dobrze że leży im na sercu dobro naszego klubu. Została podjęta decyzja że 28 stycznia 2017 r Zarząd klubu jak co roku zorganizuje zabawę karnawałową i tym razem w remizie w Rogoźniku. Konkretna informacja ukarze się już wkrótce na naszej stronie.