ROZGRYWKI ZAWIESZONE DO KOŃCA MARCA.

Czytając komunikat PZPN dowiadujemy się że rozgrywki zostały zawieszone do końca marca. Na pewno decyzja słuszna. Jednak nie mamy żadnej pewności  że w pierwszym czy w drugim  tygodniu kwietnia rozgrywki zostaną wznowione. Najczarniejszym scenariuszem byłoby zakończenie rozgrywek na jednej rundzie, oczywiście chodzi to o drużyny od III ligi w duł. W tym przypadku pierwsza runda była by finalną i tak w przypadku naszej grupy awansowała by Szczakowianka Jaworzno i tu wydaje się wszystko w porządku, jest samotnym liderem. Ale co z drużynami które będą musiały opuścić klasę okręgową, a według regulaminu na dzień dzisiejszy spadało by aż siedem drużyn.

Jeżeli rozgrywki będzie można prowadzić dopiero w maju może sprawiedliwie było by wzorem ekstraklasy podzielić grupę na połowę czyli mistrzowską i spadkową i rozegrać co prawda połowę meczy ale dając szansę obronienia się tym drużyną którym grozi spadek.

Jest też możliwe anulowanie pierwszej rundy i rozpoczęcie rozgrywek w takim samej obsadzie od nowego sezonu 2020/21. W tym przypadku poszkodowana był by tylko jedna drużyna Szczakowianka Jaworzno.

Miejmy nadzieje że sytuacja w naszym kraju już niebawem wróci do normalności i rozgrywki z początkiem kwietnia zostaną przywrócone, a kto awansuje a kto spadnie rozstrzygnie rywalizacja sportowa.