PORAŻKA ZE ŚLĄSKIEM.

W XI kolejce niestety Cyklon uległ drużynie Śląsk Świętochłowice 1:3. Nasuwa się pytanie czy można przegrać mecz będąc drużyną lepszą ? najwidoczniej można. Goście w 17 min po strzale nie do obrony Adriana Lesik objęli prowadzenie (0:1) i to był prawie wszystko jeżeli chodzi o zagrożenie bramki gospodarzy. Cyklon niestety marnuje w pierwszej połowie co najmniej dwie setki i trzy rzuty wolne z dogodnych odległości. W drugiej połowie w 46 min po błędzie obrony goście Marek Szubert podwyższył na (0:2) i od tego momentu Cyklon ruszył do ataku. W 56 min po ładnej składnej akcji obrońca Śląska zagrał piłkę ręką w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny którego na bramkę zamienił Adrian Will (1:2) i wydawało by się że bramka wyrównująca wynik wisi na włosku. Niestety w 75 min sędzia popełnia błąd źle oceniając sytuację. Po czystym wybiciu piłki przez obrońcę Cyklonu napastnik gości trafił naszego zawodnika w nogi, mało co nie doprowadzając do kontuzji a sędzia wskazał na wapno. Rzut karny na bramkę zamienił i ustalił wynik meczu na 1:3 Marcin Czapla. W drugiej połowie mnóstwo sytuacji zawodnicy Cyklonu zmarnowali a goście to co mieli wykorzystali plus prezent o arbitra. W tym meczu o wyniku zadecydowała rutyna, skuteczność i cwaniactwo.

Cyklon wystąpił w składzie: w bramce Arkadiusz Żerdziński.

Adrian Will, Damian Kościelny, Sebastian Płaziński, (Przemysław Radwański od 61 min Daniel Wierzbicki)

Łukasz Janik, (Wojciech Śmiłowski od 65 Adam Kostępski) Dawid Jaźwic, Mateusz Miska, Wojciech Jaguś, ( kpt Mateusz Bobrowicz od 82 min Mateusz Bordel).

Zawodnicy rezerwowi: bramkarz Grzegorz Sokołowski, Dawid Połedniok, Jakub Czyżewski.

Bramkę strzelił: Adrian Will 1

Żółta kartka: Sebastian Płaziński 1.

Zawody prowadziła trójka arbitrów z podokręgu Tychy. Sędzią głównym był pan Łukasz Kruk. Na liniach asystowali Pan Sebastian Hutny i Pani Aleksandra Łapa.