CYKLON 2-1 MKS SIEMIANOWICE

W sobotę Cyklon po niesamowicie trudnym meczu pokonał Siemianowiczankę Siemianowice Śląskie 2:1. Goście do Rogoźnika nie przyjechali bronić się a wręcz przeciwnie liczyli że wyjadą z dorobkiem trzech punktów. Spotkanie rozpoczęło się spokojnie obie drużyny badały możliwości rywala. Ale z minuty na minutę widowisko nabierało tępa i drużyny zaczęły stwarzać sytuacje do otwarcia wyniku. Skuteczniejsi okazali się miejscowi i po strzale w 42 min Artura Pawłowskiego obieli prowadzenie (0:1) które utrzymali do zakończenia pierwszej połowy. Drugą połowę goście rozpoczęli od wysokiego "C" bo już w 46 min po trafieniu Marcina Ceber doprowadzili do remisu (1:1) i mecz można powiedzieć zaczynał się od początku. Obie drużyny dążyły przechylić szale na własną stronę co dodało jeszcze kolorytu temu meczowi śmiało można porównać to do wymiany ciosów na ringu bokserskim. Aż w końcu Piotr Stypuła znalazł się sam na sam z bramkarzem gości i został sfaulowany w polu karnym i sędzie podyktował rzut karny którego na bramkę w 82 min zamienił Dariusz Janik i całe spotkanie Cyklon wygrał 2:1. Licznie zgromadzeni kibice zobaczyli naprawdę dobre widowisko i szacunek dla rywala jest to dobra mocna drużyna i na pewno będzie się liczyć w walce o czołowe miejsce. Z przebiegu całego meczu remis byłby sprawiedliwym wynikiem ale nas oczywiście cieszy wygrana.

Cyklon wystąpił w składzie: w bramce Arkadiusz Żerdziński

Daniel Wierzbicki, Mateusz Miska, Jakub Czyżewski, Wojciech Piech, Łukasz Janik, kpt Dariusz Janik, Artur Pawłowski, (Ireneusz Waluś do 66 min Mateusz Bobrowicz) Emil Gimzia, Piotr Stypuła.

Zawodnicy rezerwowi; bramkarz Dawid Borda, Grzegorz Zemło.

Bramki strzelili: Artur Pawłowski 1, Dariusz Janik 1

Żółte kartki: Dariusz Janik 1, Wojciech Piech 1.

Zawody prowadziła trójka arbitrów z podokręgu Zabrze. Sędzia głównym spotkania był pan Bartosz Słysz, na liniach asystowali panowie Marek Król i Marek Tomasz.